شهرستان ,ایوان ,استان ,طبیعت ,روستای ,گردشگران ,شهرستان ایوان ,استان ایلام ,قرار دارد ,مقصد گردشگری

جاذبه های متنوع و متعدد گردشگری، آب و هوای بکر و موقعیت خاص جغرافیایی شهرستان ایوان موجب شده که هر سال تعداد زیادی از گردشگران و مهمانان نوروزی این شهرستان را بعنوان مقصد گردشگری خود برگزینند.

شهرستان ایوان جز مناطق ییلاقی استان ایلام بوده و بیشتر طبیعت آن پوشیده از جنگل های بلوط است و با داشتن آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری کم نظیر از استعداد بالایی در جذب گردشگر برخوردار است.

http://faza98.com/download/s7G5Rw/photo_2016-12-12_10-36-32.jpg

این شهرستان دارای آب و هوایی معتدل بوده و وجود کوه های بانکول و شره زول با مناظر طبیعی بکر و پوشیده از درختان بلوط، بادام کوهی، پسته کوهی و انجیر کوهی گردشگران و علاقه مندان به طبیعت را بسوی خود می کشاند.

http://faza98.com/download/Qt93Ry/photo_2016-12-12_10-59-16.jpg
از جمله مناطق دیدنی و زیبای شهرستان ایوان روستای خوش آب و هوای خوران با طبیعتی سر سبز و زیباست که در هفت کیلومتری ایوان قرار دارد و از نظر جاذبه های گردشگری بخصوص در فصول بهار و تابستان بواسطه طبیعت سرسبزش، همواره پذیرایی مسافران و گردشگران زیادی از مناطق مختلف استان ایلام و سایر استان های کشور است.

http://faza98.com/download/Wy5m1H/photo_2016-12-12_13-10-12.jpg
این منطقه تفریحی در جنوب غربی ایوان و در دامنه های کوه های شره زول قرار دارد و به لحاظ دارا بودن تنوع و پوشش گیاهی و داشتن باغ ها و شالیزارها، منظره ای زیبا پیش روی گردشگران طبیعت قرار داده که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

http://faza98.com/download/Xt1h6V/photo_2016-12-12_10-58-28.jpg

چشمه های بیرون آمده از دل کوه، پارک های طبیعی، باغ های میوه و وجود انواع درختان میوه وحشی مثل تمشک در اطراف این روستای سرسبز باعث شده مقصد گردشگری بسیاری از مسافران نوروزی باشد.

از دیگر زیبایی های جذاب و دیدنی این روستا اسکان پرندگان مهاجر از جمله لک لک های زیبا است که بر روی درختان بلند روستا لانه کرده اند.

http://faza98.com/download/f2A4Wp/photo_2016-10-30_09-43-41.jpg

بدون شک کسانی که روستای خوران را برای سفر و اقامتی کوتاه انتخاب می کنند مطمئن باشند خاطراتی خوش با خود به همراه خواهند برد.

شهرستان ایوان در ۴۰ کیلومتری غرب استان ایلام قرار دارد..

منبع اصلی مطلب : روستای خوران
برچسب ها : شهرستان ,ایوان ,استان ,طبیعت ,روستای ,گردشگران ,شهرستان ایوان ,استان ایلام ,قرار دارد ,مقصد گردشگری
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : روستای دیدنی و زیبای خوران از توابع شهرستان ایوان در استان ایلام